Hakkımızda

 Anasayfa / Kurumsal / Hakkımızda

Hakkımızda

Seğmen Tarım Sanayi-Ticaret Ltd. Şti; yaş meyve-sebze paketleme ve ihracatı yapmak üzere 2006 yılında Adana’da kurulmuştur.
Seğmen Tarım olarak fabrikamızda istihdam ettiğimiz 150 kişilik çalışan kadromuzla, ülkemizin verimli topraklarının mahsulü olan 35 çeşit yaş meyve ve sebze üretmekteyiz. Adana-Kozan’da 38 dönüm alana kurulu olan fabrikamızda her yıl 30.000 ton Narenciye, 10.000 ton Meyve ve 10.000 ton sebze ihracatı yaparak ülke ekonomisine de önemli bir katkı sağlamaktayız. Sebze, meyve ve narenciye üretimlerimizdeki başarımıza ek olarak yine bu ürünlerin birçok farklı çeşitte paketlenebilmesi için kendi üretimimiz olan plastik kasalarımız da bünyemizde mevcuttur. Müşterilerimizin taleplerine göre net kiloluk şalelerde, viyollerde ,plastik kasalarda, tahta sandıklarda ve ürün çeşitlerine göre karton kutularda ve farklı gramajlarda paketleme yapabilmekteyiz.

Seğmen Tarım faaliyette olduğu ilk günden bu yana kalite çıtasını sürekli yükseltmiş ve ürettiği yüksek kaliteli, raf ömrü uzun ürünler sayesinde sektörün önde gelen ihracatçılarından birisi olmuştur. Uluslararası Gıda Standartlarını belirleyen ve ciddi denetimlerle verilen BRC, IFS, GLOBALGAP ve FSSC22000 belgelerine sahip olan firmamız, bu standartları koruma ve ilerletme konusunda da oldukça başarılıdır. Rakipleri arasında fark yaratan üretim, paketleme ve ihracat kapasitesi ile ciddi bir pazar payına sahip olan firmamızın en çok ihracat yaptığı pazar Avrupa Ülkeleridir. Bununla beraber Suudi Arabistan, Dubai, Katar gibi Arap ülkelerine, Malezya, Singapur, Hong Kong gibi Uzakdoğu ülkelerine ve özellikle Ukrayna ve Rusya market zincirlerine de düzenli olarak ihracatlar yapmaktayız. İhracatını yaptığımız tüm ürünlerde kullandığımız; Avrupa Birliği perakendecilerinin tüketicisine sağladığı bir ürün izleme güvencesi olan Globalgap sertifikası sayesinde tüm müşterilerimiz satın aldıkları ürünlerin izlenebilirliğini sağlıyor ve bu sayede ürünlerin güvenlik riski taşımadığını garanti edebiliyor.

Seğmen Tarım yılın 12 ayı birbirinden farklı ürün gruplarında çalışarak, üst düzeyde kaliteli üretim ve dağıtım yaparak, Uzakdoğu gibi yaş meyve-sebze-narenciye ihracatına yeni başlayan ülkelere hatırı sayılır miktarlarda ihracat yaparak sektörde daima fark yaratmış ve rakiplerinin hep bir adım ötesinde ilerlemiştir. Bu iz ve kararlılıkta üretim ve faaliyetlerine devam edecek olan Seğmen Tarım, kaliteye yatırım yapmak ve ihracattaki kendi üretimi olan narenciye ve sebzenin pazar payını arttırmak için var gücüyle çalışmaya devam edecektir.

  •   Kozan Organize Sanayi Bölgesi 127 Ada 10 Nolu Parsel Kozan Adana
  •   +90 322 529 21 21
  •   +90 322 529 21 41
  • info@segmentarim.com.tr

Harita